realizace, svítidla atypy - svítidla Dilight Bratislava

Turbínová 1, 83104 Bratislava

+421 905 613926
Přejít na obsah

realizace, svítidla atypy

hlavní menu
Realizace osvětlení. Osvětlení na míru využívající atypová svítidla na zakázku.

V DILIGHT jsme respektujeme různorodost potřeb každého zákazníka, proto ke každé jedné zakázce na výrobu zakázkových atypových svítidel přistupujeme opravdu individuálně.

Jak uvidíte na následujících ukázkách realizací osvětlení, kde byla použita naše atypická zakázková svítidla poradíme si ať už s venkovskými nebo moderními lampami. Lampy a svítidla vyrábíme již od jednoho kusu, jako zadání stačí náčrt, fotografie, dokonce lze vyrobit atypová svítidla nebo zákazková svítidla i pouze na základě slovního popisu. Výrobu lze konzultovat osobně v provozu v Bratislavě, ale také na dálku telefonicky, mailem a pod. Díky vlastnímu strojnímu vybavení (např. soustruh, CNC router-fréza, svářečka TIG na ocel, hliník a nerez) si dokážeme podstatnou část svítidel na zakázku vyrobit sami, což má velmi příznivý efekt během úvodní, vývojové fáze projektu osvětlení, tak na dodací lhůty a v neposlední řadě i na ceny.
Velký kruhový žárovkový lustr do otevřeného vysokého stropu.

S průměrem 130 cm tento lustr vynikne i v tak velkém prostoru se stropem cca 6 m vysokým. Průřez obruče lustru je 40 x 20 mm. Lustr díky lehoučké hliníkové konstrukci může viset na kabelových závěsech. Je jich 6, přičemž jeden z nich slouží zároveň i jako elektrický přívod. Kabely se spojují v jednom bodě ze kterého pak jde do stropu trubkový závěs.

Lustr má osazení paticemi E14 a je vybaven stmíváním pomocí dálkového ovládání.
Kovová válcová stínítka na dřevěném hranolu.

Tři rozměrově odlišná kovová stínítka válcového tvaru visí z masivního dřevěného hranolu na textilním kabelu. Stínítka jsou z oceli, která je chemicky načerněná, přičemž zevnitř je nanesena mosazná ("zlatá") vrstva. Kovové žárovky E27.

Celé svítidlo visí na třech masivních řetězových úchytech. Jelikož je svítidlo přimontováno na výrazně šikmý strop, vyrobili jsme i stropní krytky, "pohárky", s přesně stejným úhlem zkosení takže na strop pěkně přiléhají, přičemž závěs směřuje přímo svisle dolů.

Svítidlo se stalo dominantou celé velké místnosti a to nejen díky svým rozměrům (délka cca 130 cm, průměr největšího stínítka 40 cm).
Nerezová válcová závěsná svítidla

Průměr svítidel je 60 mm, délka 650 mm. Visí na průsvitných kabelech, propojení kabelu je ve stropě, přičemž přechodový otvor je překryt nerezovou plochou krytkou. Jemně matovaný, kartáčovaný, povrch. Osazení jednou paticí GU10 pro reflektorovou LED žárovku. Váha svítidla je cca 2 kg.
Dlouhý svítící tubus.

Skoro 6 metrů dlouhý bílý akrylátový tubus o průměru 200 mm. Homogenní prosvícení. Vyrobeno ze tří částí, visí na 4-ech lankách.
Osvětlení domu

pomocí mosazných svítidel. Realizovali jsme visící svítidla do kuchyně, stojací lampy, nástěnná a stropní svítidla.
LED lustr z lomeného profilu

Lustr je z hliníkového profilu. Jednotlivé kovové segmenty profilu jsou svařovány a zapracovány, čímž je jednak docílena estetičnost a jednak přes spoje neprosvítá světlo. Lustr lze vyrobit v různých tvarových a rozměrových variacích. Samozřejmostí je stmívání.
Exteriérová nástěnná lucerna

ve stylu 30. let, vyrobená podle dobových podkladů na památkově chráněný objekt. Masivní celohliníkové provedení. Průměr 200 mm výška 520 mm.
Lustr na schodiště. Kabelové závěsy nebo tyčové závěsy.

Lustr na schodiště s kabelovými závěsy.

Kruhový stropní díl o průměru 50 cm, textilní kabelové závěsy, koule o průměru 30 cm. Rozteč koulí lze upravit při montáži.

Lustr na schodiště s tyčovými závěsy.

Schodišťové svítidlo je kompletně vyrobeno z broušené nereze a je spuštěno ze stropu do zrcadla schodiště. Sestává z pěti opálových skleněných koulí průměrů 1 x 40, 3 x 30 a 1 x 20 cm, zavěšených v pěti různých výškách, na nerezových trubkách o průměru 10 mm. Spoje trubek jsou tvořeny „neviditelnými“ závitovými spoji. Stropní díl je čtvercový o rozměru 60 x 60 cm, se zavařenými a zapracovanými spoji. Celková maximální délka lustru je 6,3 metru. Pečlivě zvolené LED žárovky s příjemným teplobílým světlem zabezpečují homogenní prosvětlení skleněných koulí a zároveň svítí všechny koule zdánlivě stejně silně, přestože koule mají výrazně různé průměry. LED žárovky jsou stmívatelné triakovým (tzv. obyčejným) stmívačem.
Visící LED kruhové lustry, realizace z roku 2012

sloužící jako hlavní osvětlení restaurace v sídle arcibiskupa v Trnavě s plochou přes 200 m2.
Svítidel je celkem pět, každé má vnější průměr 180 cm, šířka tělesa je 10 cm, výška tělesa 11 cm. Jako difuzor slouží speciální akrylát, který realisticky napodobuje jednostranně matované sklo. Boky svítidla jsou z lesklého nerezu, trojitý lankový závěs je také nerezový. Tvarově čistá a opticky vzdušná konstrukce lustrů zvýrazňuje krásu tohoto jedinečného historického prostoru.
Příkon jedné svítilny je cca 70 W při plném osvětlení, dálkovým ovládáním lze ztlumovat, až na nulu. Díky použití špičkových LED Philips a promyšleného optického systému je pod lustry a jejich blízkém okolí při plném příkonu intenzita osvětlení cca 200 lx, což je pro tento účel více než dostatečné.
Autorem celého interiéru je Ing. arch. Martin Németh z ateliéru Spacio.

Update: dnes bychom tyto lustry již uměli řešit s homogenně svítícími LED pásy při stejném světelném výkonu. Toto v r. 2012 bylo technicky nerealizovatelné.

Restaurace je od poloviny července 2012 uzavřena a moderně vypadající zařizovací předměty byly odstraněny. Tyto lustry, jakož i záběry z výstavby a otevření restaurace, si můžete prohlédnout už jen v dokumentu České televize "Arcibiskup s lidskou tváří", z roku 2012.
Osvětlení sklepa.

Použity jsou minimalistické svíčkové lustry a nástěnná svítidla z pravé mosazi. Osvětlili jsme korespondujícími svítidly i schody a vstup do sklepa.
Osvětlení průčelí
Venkovský dům DS
Osvětlení schodů LED spoty
LED osvětlení kamenné zdi.

Realizováno masivními mosaznými lampičkami na 12V žárovky. Zdroj 12V je zakopán v zemi v nerezovém tanku.
LED osvětlení schodů v moderním venkovském domě

Použity byly dva druhy svítidel, mosazné s nepřímým vyzařováním a měděné s přímým vyzařováním.

Mosazná svítidla v restauraci

Stylová mosazná svítidla ve venkovsky zařízené restauraci.

Svítidla mezi krokve.

Realizováno v městském mezonetovém bytě s atmosférou venkovského domu. Zadání klienta bylo vytvořit dostatečně silné osvětlení, které bude zapuštěno mezi hrady, ve čtyřech místech, kde již byly vyvedeny kabely. Svítidla měla vypadat "dřevěně". Vyrobili jsme lampy s kovovou konstrukcí, přičemž viditelné kovové bočnice jsou překryty masivním mořeným dřevem. Samozřejmě toto boční dřevo tam nemusí být, vyrobíme lampy i bez něj.

Světelný tok je usměrněn převážně směrem dolů, avšak světlo proniká i směrem nahoru a prosvětluje tak jak na štít střechy, tak nad rovinou svítidel. Celá, poměrně velká, místnost je příjemně a dostatečně osvětlena čtyřmi takovými svítidly.

Bodová svítidla na pevném lištovém systému.

Vyrobeno z patinované mosazi a skla. Systém má 3 nezávisle stmívatelné okruhy a tím pádem poskytuje neobvykle velké možnosti světelných nálad.

Více o lištových systémech


Luxusní cenově náročný lustr do obývacího pokoje

Tvoří jej sněhobílá hliníková konstrukce o výšce 10 cm, o celkovém rozměru 140 x 90 cm. Celé svítidlo je tvořeno sedmi dílci. Světelný zdroj jsou LED s úhrnným světelným tokem cca 5.000 lm a příjemným teplobílým světlem. Bílé opálové akrylátové sklo a důmyslná konstrukce lustru zajišťují dokonalý rozptyl světla, perfektně homogenní prosvětlení, bez jakýchkoli pozorovatelných rušivých teček LED-ek. Část světla je směrována směrem na strop, aby nad svítidlem nebyla tma. Lustr je stmívatelný v rozsahu 0 – 100%.

Cena vyobrazeného lustru je 5.300. Jiné rozměry a detaily mohou mít výrazný vliv na cenu s to oběma směry.
Velký kruhový lustr se skly

Masivní velký lustr na žárovky v moderním venkovském interiéru.

Velký kruhový lustr s dřevodekorem

Kruhový lustr s oboustranným vyzařováním

Mosazný velký kruhový lustr

ve venkovském stylu. Jako světelné zdroje slouží maličké kapsle LED žárovky.

Prostor doplňují 4 bodová svítidla z mosazi, která nasvětlují krokve. Tato svítidla lze ovládat stejným dálkovým ovladačem, jako lustr, avšak jiným tlačítkem. Tedy lustr i bodovky jsou dva samostatně ovladatelné - stmívatelné okruhy.

Designový lustr z roxoru

Vyrobeno podle náčrtu a slovního popisu. Hlavní materiál je 6 mm silná výztuž do betonu - roxor.
5* hotel Hamburg, LED svítidla

Na základě podkladů architektonické kanceláře jsme vyrobili 160 ks svítidel s číslem pokoje a osvětlení nočního recepčního pultu. Všechny viditelné části svítidel jsou z pravé mosazi.
Tato zakázka si vyžádala spotřebu cca 320 kg mosazi a 60 m stříbrné pájky. Svítidla jsou bez žárovek, využívají zabudované LED moduly.
Osvětlení baru bodovými svítidly

pomocí lištových bodových svítidel s objímkou ​​E27 a bodových svítidel na kabelech.
Lištová svítidla jsou vyrobena tak, aby do nich vešla RGB žárovka.

Venkovský dům BA

Venkovský dům exteriér
Koupelnová svítidla ve venkovském domě
Luxusní byt
Venkovský dům NM
LED osvětlení fasády BNC

Svítidla jsou v provozu od podzimu 2014, tento příspěvek je psán na začátkem 2024. Zatím, za cca 9,5 roku provozu nebyl nutný ani jeden jediný servisní zásah. Svítidla svítí každý den cca 7-15 hodin denně dle ročního období.
Osvětelení restaurace Milton

Velké nerezové kruhové lustry. Jako zdroj světla slouží stmívatelné jednopaticové zářivky, jelikož v době realizace (jaro 2008) ještě nebyly k dispozici technicky vhodné výkonné bílé LED zdroje, které by navíc dávaly ekonomický smysl. Dnes by samozřejmě byly LED zdroje první volbou.

Autorem celého ineriéru je architekt Ing.arch. Martin Németh.
Osvětlení recepce
Osvětlení hracích stolů v kasinech

v Košicích, Nitře a Piešťanech. Ve svítidlech je vytvořena i příprava na montáž kamery.
RGB osvětlení vinotéky Vínimka

Hlavním objektem byl regál na víno typu „ježek“. Zadání bylo osvětlit z vrchu RGB světlem, na dolním okraji podsvítit teplým světlem. V době realizace, což bylo v roce 2012, se dal tento úkol pohodlně vyřešit LED pásy. Byl však absolutně strikní požadavek, že musí být použity zářivkové trubice, neonky. Proto jsme komplet museli vyvinout a vyrobit vhodná svítidla pro tento úkol. Systém bez problémů a bez servisního zásahu fungoval až do kompletní rekonstrukce interiéru v r. 2020. V provozu byl v průměru 12 hodin denně bez poruch.

V interiéru jsme osvětlili ještě další menší objekty napr. regál s koňaky.

Autorem interiéru byl Ing. arch. Kalin Cakov.
Mosazný lustr s parohy, shody

Masivní mosazný lustr o průměru 120 cm a látkovými stínítky a samozřejmě s parohy-shody.
Lustr jsme vyráběli pro náročného zákazníka na základě fotografie, kterou si zákazník udělal při své zahraniční cestě v hotelu.
Velikost a materiál lustru, špičková látková stínítka, jakož i některé jiné detaily, například. stropní krytka z mosazného odlitku, se nepříznivě podepisují na ceně, která se v tomto případě přesáhla 1.000 €.

Pozn.: shody neumíme zajistit
Kulové lustry

Série navržená Ing.arch. Janem Pekerčíkem zahrnuje velký lustr do galerie rodinného domu, menší na strop přisazené lustry a nástěnná svítidla.
Povrchová úprava je chromovaná ocel.
Děrovaná stínítka v restauracích
Osvětlení restaurace na salaši

měděnými visícími lampami a nástěnnými měděnými lampami se dřevem.
Série "lucernových" lustrů
Kubistická velká stolová lampa
Repliky exteriérových svítidel z 30. let

Při rekonstrukci vily ze třicátých let minulého století vznikl požadavek na výrobu replik exteriérových svítidel. Jednalo se o zapuštěné fasádní obdélníky, zapuštěné rohové svítidlo a stropní přisazená svítidla. Samozřejmě, repliky musely splňovat současné normy. Viditelné kovové části svítidel jsou z leštěné nerezi. Zdroje pro LED jsou umístěny externě, na rozvaděči, což umožňuje výborný rozptyl světla a pěkné rovnoměrné prosvícení všech prosklených ploch.

Rozměry svítidel jsou přesně stejné jako měly originály, což byla také jedna z podmínek zadání, obdélník 460x160, rohové 490x210x210, stropní 400x400x150.
Dlouhá závěsné LED svítidlo nad stůl

2 druhy akrylátu
Průřez 40x40, délka Max. 1200
Tensigrit

Tensigrit je 3D struktura, pomocí které lze vytvořit různé objekty, od mini stolní dekorace až po rozhlednu.

Tensigrit sestává z minimálně 3 "tyček" a několika "lanek". Tyčky a lanka lze pomocí složitého výpočtu uspořádat do kompaktní samonosné 3D struktury, která se vyznačuje tím, že žádná lanka a tyčky se nedotýkají žádné jiné tyčky nebo lanka. Struktura drží svůj tvar pouze díky tlakům a pnutím mezi jednotlivými koncovými body tyček. Pokud někde ve struktuře dochází k dotyku nějakých prvků, nejedná se o tensigrit.

Výsledná struktura je velmi výrazná a nápadná. Dají se pomocí ní vytvořit neobvyklé a velké lustry.

Lustr v galerii je vyroben z akrylových trubek o průměru 30mm. V koncovkách trubek jsou umístěny výkonné LED.

Koupelnová LED svítidla z akrylátu (PMMA)

Umíme je vyrobit z opálového nebo čirého akrylátu.
Svítidlo nad čelo postele

Vyrobili jsme ho podle vizualizace a základních rozměrů. 5 žárovek se závitem E27 je rozděleno do dvou okruhů, 3+2.
Dlouhý žárovkový lustr

Vyrobeno z profilu z 80 x 80 mm. Má délku 3,5 ma nese 68 objímek E27.
Designová svítidla do restaurace Primi by Medusa


(c) Branislav Živica | aktualizováno 10.02.2024
obchodní podmínky a odstoupení
ochrana osobních udajů
cookies
Návrat na obsah