extra plochá LED svítidla pod kuchyňskou linku - svítidla Dilight Bratislava

Turbínová 1, 83104 Bratislava

+421 905 613926
Přejít na obsah

extra plochá LED svítidla pod kuchyňskou linku

Proč a pro koho jsme tato kuchyňská LED svítidla vyvinuli

Kuchyňské svítidlo, LED svítidla na kuchyňskou linku
s registrovaným designem jsou určeny zákazníkovi, který klade design a výkon nad cenu a preferuje jedinečnost před tuctovostí. Takový zákazník si většinou nepřeje ve své kuchyni dlouhé linie LED pásů s jejich typicky „tečkovaným“ agresivním projevem, který je obzvláště nepříjemný a znásobený při použití skleněné, nebo jinak lesklé zástěny. Proto jsme navrhli tato kuchanská svítidla, která se vyznačují kompaktním a čistým designem a svojí tloušťkou pouhých 5 mm minimálně narušují linie kuchyňské linky. Tělo kuchyňského LED svítidla je vždy tvořeno jediným kompaktním kusem hliníku, který zároveň slouží jako velmi výkonný chladič použité LED a zajišťuje tak její velmi dlouhou životnost při maximálně možném množství světla.

Jaké povrchové úpravy a jaké barvy světla jsou možné
Standardní povrchovou úpravou je broušený hliník, lze dodat svítidla i , leštěná nebo tmavě hnědá. Barva světla je buď teplo bílá, nebo studenobílá. Studená bílá LED zajistí o něco více světla. Preferujete-li teplobílé světlo, je třeba počítat s o něco menším množstvím světla, nebo instalovat pod kuchyňskou linku více svítidel, pokud chcete silnější osvětlení pracovní plochy. Standardní rozměry svítidel jsou 200 x 60 mm, 100 x 100 mm, 350 x 60 mm, 560 x 60 mm vše při tloušťce pouhých 5 mm.

Kolik potřebuji LED svítidel do kuchyně na osvětlení kuchyňské linky a jak se montují

Pokud nemáte rádi technické informace, tak následující raději přeskočte. Váš architekt, kuchyňář a elektrikář by je ale rozhodně měli znát.

Doporučujeme dvě jednoduchá svítidla nebo jedno dvojité na každých cca 100 -130 cm délky pracovní plochy kuchyňské linky. Při použití teplobílé barvy světla doporučujeme na stejnou délku tři jednoduché nebo jedno trojité svítidlo. Svítidla se lepí pod kuchyňské skříňky kvalitní oboustrannou páskou (je součástí svítidla), která drží svítidlo na místě spolehlivě i při denním dlouhodobém používání. Kabely, přesněji kablíky, se vedou uvnitř skříněk, nebo za skříňky a mají celkový vnější průřez pouze 4,5 x 1,6 mm. Svítidla se zapojují do série, podle přiloženého podrobného nákresu a zvládne to každý, byť jen průměrně technicky zdatný člověk. Třeba ještě počítat s napájecím zdrojem, tzv.. trefem. Tento zdroj pro 3 nebo 4 svítidla má rozměry 115 x 45 x 28 mm nebo pro 2 svítidla 60 x 35 x 20 mm a proto jej lze pouze jednoduše položit na horní skříňky. Sériové zapojení svítidel s proudovým napájením je zároveň technicky vyspělejší řešení než běžné napěťové napájení LED pásů. Proto naše svítidla svítí stejně silně, ať už je to první svítilna u zdroje, nebo poslední, několik metrů od zdroje. Přes každou LED přechází pouze přesný a stanovený proud, což zároveň výrazně přispívá k dlouhé životnosti LED.

A co když nemám v kuchyni na zdi vypínač, mám jen kabel ze zdi

I v takovém případě můžete použít tato kuchyňská svítidla! Zpravidla jedno Vámi vybrané svítidlo bude zároveň sloužit jako dotykový vypínač – senzor. Dotykem prstu na kovovou část této vybrané svítilny se všechna svítidla buď zapnou, nebo vypnou. Ne, určitě Vás to „nekopne“. Jednak se napětí na našem kuchyňském svítidle pohybuje maximálně do 10 voltů a hlavně používáme pouze značkové senzorické spínače, které svojí konstrukcí znemožňují úraz elektrickým proudem. Na senzor lze změnit jednu svítilnu. Je však možné více svítidel rozdělit na skupiny, poté v každé skupině může být jedna svítilna jako senzor.


(c) Branislav Živica | aktualizováno 10.02.2024
obchodní podmínky a odstoupení
ochrana osobních udajů
cookies
Návrat na obsah