lampa dřevěná trojnožka - Svítidla Dilight - výroba, prodej

Přejít na obsah

lampa dřevěná trojnožka

svítidla
Lampa dřevěná trojnožka,
snímek s kovovým stínítkem. Je však možné dodat i látkové stínidlo.

materiály a povrchové úpravy

dřevěný stojan
Používáme výhradně kvalitní poctivé masivní dřevo.
Může být použito tvrdé dřevo - dub, nebo měkké - smrk. Dub je nejelegantnější a také nejlépe kombinovatelný s jiným vybavením, bohužel je dražší. Měkké dřevo lze mořit do různých odstínů od světlých, přes žlutohnědé, červenohnědé, až po tmavohnědé. Samozřejmě, dá se namořit i dub, ale je to škoda. Jako finální vrstvu aplikujeme na oba druhy dřeva včelí vosk, který zvýrazní kresbu dřeva při zachování jeho přirozeného vzhledu. Na požádání dřevo víme i nalakovat polyuretanovým lakem, dřevo je více chráněné před mechanickým poškozením.
Na spoje jsou použity kovové závitové vložky do dřeva, které umožňují pevné, spolehlivé a opakovaně rozebíratelné spojování dřevěných částí.
Maximální výška samotného stojanu je cca 130 cm, celá lampa má pak výšku cca 150 cm. Je možné vyrobit i menší trojnožky a malé trojnožky na stolní lampy.

stínítko
Na fotografii je železné černěné stínítko s průměrem 50 cm s tónováním vnitra do mosazné barvy.

Jiné možné materiály kovového stínítka a jejich úpravy:
Železo - neobvyklá černošedá povrchová úprava, svítidlo působí kovově a autenticky opotřebovaně. Dá se dále tónovat do mosazi nebo mědi, což působí velmi efektně, zejména z vnitřní strany stínítka.
Mosaz, měď - dále se patinuje do hnědé až černohnědé barvy. Hloubku (odstín) patiny je možné specifikovat při objednání.
Je možné dodat i látkové - průsvitné stínítko, nejčastěji bílé, krémové nebo černé.

Můžete si však objednat pouze samotnou trojnožku bez stínítka a zkombinovat ho s vlastním stínítkem.

kabel
Doporučujeme jednoznačně textilní bavlněný kabel. Jako ekonomičtější variantu lze použít i obyčejný plastový kabel. Kabel může být volně visící, což je levnější, nebo zapuštěný v jedné noze, jako na fotografiích.

osazení objímkami
Svítidlo je osazeno 1 objímkou ​​E27. Objímka může být se zabudovaným vypínačem. Vypínač může být i na přívodním kabelu, pak je možné použít efektní kovové objímky.

upozornění!
V případě nákupu trojnožky na internetu věnujte pozornost tomu, jak je veden kabel. Na levných trojnožky bývá kabel volně visící nebo lajdácky přichycen k jedné noze.
Na fotografiích je ale pak kabel většinou vyretušovaných, co si při nákupu málokdo uvědomí.
Pokud jste detailista a očekáváte, že kabel je zapuštěn nebo veden uvnitř nohy, budete zklamán.


Podobná svítidla:
kovové válce
měděná svítidla
mosazná svítidla
industriální svítidla
aktualizováno 28.7.2021
Návrat na obsah