tensigrit moderní LED lustr - Svítidla Dilight - výroba, prodej

Přejít na obsah

tensigrit moderní LED lustr

svítidla
Co to vlastně je?
Tensigrit je trojdimenzionální struktura tvořena "tyčkami" a "lanky". Lanka vytvářejí mezi tyčkami mechanické napětí, které udržuje tyčky v určité poloze tak, že se tyto tyčky ale ani lanka  vzájemně nedotýkají. Struktura působí na první pohled chaoticky, avšak jedná se o striktně matematicky definovaný tvar. V tomto případě "tyčky" představují jednotlivé svítidla, "kabílky" jsou ocelová lanka.

použití
Svítilna Tensigrit moderní LED lustr je vhodné nejen pro osvětlení, ale také jako "eye-catcher", tedy tam, kde je třeba opticky vyplnit větší prostor nápadným, moderním svítidlem. Svítidlo, navzdory jeho optické velikosti, je lehké, jedna světelná trubice s délkou 105 cm váží jen asi 0,6 kg.
Svítidlo je jednoduše možné zavěsit pouze na jedno nebo dvě lanka za kterýkoliv konec trubice, svítidlo bude vypadat vždy jinak, podle toho za který konec které trubice ho zavěsíte. Tensigrit také dává i solidní světlo, jedna LED poskytuje cca 200 lm světla, tedy 4- trubicový tensigrit svítí srovnatelný se 100W žárovkou. Proto bývá vhodné doplnit i stmívání.

Jednotlivé trubice je možné použít i samostatně a vytvářet z nich libovolné sestavy.

konstrukce
Jednotlivé "tyčky" - svítidla jsou vyrobeny z matované akrylátové trubky o průměru 30 nebo 38 mm se dvěma koncovkami. Koncovky jsou kovové, hliníkové, bílé nebo černé matné barvy. V každé koncovce je zapuštěn výkonný LED světelný zdroj ke kterému vede bílý nebo černý kablík. Na konci koncovky je i úchyt pro lanka.
Minimální počet trubic je 3, maximální 8. Délka jedné trubice je max. 170 cm.
Svítidlo na obrázcích má 4 trubice, přičemž celá struktura má průměr cca 110 cm.




aktualizováno 28.7.2021
Návrat na obsah