lištová kolejnicová bodová svítidla - track light - Svítidla Dilight - výroba, prodej

Přejít na obsah

lištová kolejnicová bodová svítidla - track light

svítidla
Lištová svítidla, kolejnicová svítidla - track lighting. Bodová variabilní posuvná svítidla na kolejnici buď na celkové osvětlení místností nebo na bodové osvětlení detailů.

Designy lištových svítidel:
- retro designy odkazují na 60 léta minulého století, kdy se tyto lištové systémy začaly ve světě masově prosazovat
- kovová svítidla, minimalistické moderní svítidla válcového tvaru
- skleněná svítidla, originální moderní bodová svítidla s tělem z čirého nebo matovaného skla. Můžete použít bodovou nebo všesměrovou žárovku.

Svítidla mohou používat objímky pro LED žárovky E27, E14, G9, GU10 nebo mohou mít zabudovaný LED modul.

Povrchové úpravy jsou možné v barvách černá a bílá matná nebo jsou možné pravé kovové materiály mosaz, hliník, černěná ocel.

Lišty na uchycení svítidel.
Vodící lišty svítidel je možné montovat přímo na strop nebo zavěsit. Z osvětlovacích kolejnic lze vytvořit i složitější tvary s odbočkami a podobně, nemusí se tedy jednat pouze o jednoduchou přímou linii.
Elektricky mohou být lišty jako jednookruhové nebo tříokruhové. Tříokruhové umožňují bohatou variabilitu osvětlení, je možných až 6 různých základních scén. Oba typy lišt je možné doplnit o stmívání, při tříokruhové liště také o stmívání každého okruhu zvlášť. Navíc je možné v různých okruzích používat různé světelné zdroje, všesměrové nebo bodové, což dále zvyšuje variabilitu osvětlovacího systému. Každé kolejnicové svítidlo je možné velmi jednoduše z lišty odpojit, nebo dodatečně do systému přidat další lištové svítidla. V případě tříokruhové lišty lze navíc přehazovat lampy mezi jednotlivými okruhy jednoduchým přepnutím přepínače na svítidle, bez demontáže svítidla.

Skoro každé, i starší svítidlo, je možné upravit tak, aby mohlo být připojeno na svételnou lištu.

Líbí se Vám tato svítidla, ale lištový posuvný systém je pro Vás zbytečný?
Nevadí, svítidla umíme vyrobit i na pevné základně, bez možnosti posouvání a demontáže, i jako jednotlivé lampy ať stropní nebo nástěnné. Je to takto i levnější.
aktualizováno 28.7.2021
Návrat na obsah