lištová kolejnicová bodová svítidla - track light - Svítidla Dilight

Přejít na obsah

lištová kolejnicová bodová svítidla - track light

svítidla
Lištové svítidla, kolejnicové svítidla - track light. Bodové variabilní posuvné svítidla na kolejnici buď na celkové osvětlení místností nebo na bodové osvětlení detailů.

Designy lištových svítidel:
- retro designy odkazují na 60 léta minulého století, kdy se tyto systémy začaly ve světě masově prosazovat
- kovová svítidla, minimalistické moderní svítidla válcového tvaru
- skleněná svítidla, originální moderní bodová svítidla s tělem z čirého nebo matovaného skla

Svítidla mohou používat objímky pro LED žárovky E27, E14, G9, GU10 nebo mohou mít zabudovaný LED modul.

Povrchové úpravy jsou možné v barvách černá a bílá matná nebo jsou možné pravé kovové materiály mosaz, hliník, černěná ocel.

Lišty na uchycení svítidel.
Vodící lišty svítidel je možné montovat přímo na strop nebo zavěsit. Z lišt lze vytvořit i složitější tvary s odbočkami a podobně, nemusí se tedy jednat pouze o jednoduchou přímou linii.
Elektricky mohou být lišty jako jednookruhové nebo tříokruhové. Tříokruhové umožňují bohatou variabilitu osvětlení, je možných až 6 různých základních scén. Oba typy lišt je možné doplnit o stmívání, při tříokruhové liště také o stmívání každého okruhu zvlášť. Navíc je možné v různých okruzích používat různé světelné zdroje, všesměrové nebo reflektorové, což dále zvyšuje variabilitu systému. Každé svítidlo je možné velmi jednoduše z lišty odpojit, nebo dodatečně do systému přidat další svítidla. V případě tříokruhové lišty lze navíc přehazovat lampy mezi jednotlivými okruhy jednoduchým přepnutím přepínače na svítidle, bez demontáže svítidla.

Skoro každé, i starší svítidlo, je možné upravit tak, aby mohlo být připojeno na lištu.

Líbí se Vám tato svítidla, ale lištový systém je pro Vás zbytečný?
Nevadí, svítidla umíme vyrobit i na pevné základně, bez možnosti posouvání a demontáže, i jako jednotlivé lampy ať stropní nebo nástěnné. Je to takto i levnější.
aktualizováno 3.1.2020
Návrat na obsah