extra plochá LED svítidla pod kuchyňskou linku - Svítidla Dilight - výroba, prodej

Přejít na obsah

extra plochá LED svítidla pod kuchyňskou linku

svítidla
Proč a pro koho jsme tato svítidla vyvinuli


LED svítidla na kuchyňskou linku
s registrovaným designem jsou určena zákazníkovi, který klade design a výkon před cenu a preferuje jedinečnost před tuctovostí. Takový zákazník si většinou nepřeje ve své kuchyni dlouhé linie LED pásů s jejich typicky "tečkovaným" agresivním projevem, který je obzvláště nepříjemný při použití skleněné, nebo jinak lesklé zástěny a jiných lesklých povrchů. Proto jsme navrhli tato svítidla, které se vyznačují kompaktním a čistým designem a svojí tloušťkou pouhých 5 mm minimálně narušují linie kuchyně. Tělo svítidla je vždy tvořeno jediným kompaktním kusem hliníku, který zároveň slouží jako velmi výkonný chladič použité LED a zajišťuje tak její velmi dlouhou životnost při maximálně možném množství světla.

Jaké povrchové úpravy a barvy světla jsou možné?

Standardní povrchovou úpravou je broušený hliník, je možné dodat svítidla i leštěné nebo tmavohnědé. Barva světla je buď teplá bílá nebo studená bílá. Studená bílá LED zajistí více světla. Pokud preferujete teple bíle světlo, třeba počítat s o něco menším množstvím světla, nebo instalovat více svítidel, pokud chcete silnější osvětlení pracovní plochy. Standardní rozměry svítidel jsou 200 x 60 mm, 100 x 100 mm, 350 x 60 mm, 560 x 60 mm vše při tloušťce pouhých 5 mm.

Kolik potřebuji svítidel a jak se montují

Pokud nemáte rádi technické informace, tak následující raději přeskočte. Váš architekt, truhlář a elektrikář by je ale rozhodně měl znát.

Doporučujeme dvě jednoduché svítidla nebo jedno dvojité na každých cca 100 -130 cm délky pracovní plochy. Při použití teple bílé barvy světla doporučujeme na stejnou délku tři jednoduché, nebo jedno trojité svítidlo. Svítidla se lepí kvalitní oboustrannou páskou (je součástí svítidla), která drží svítidla na místě spolehlivě i při denním dlouhodobém používání. Kabely, přesněji kablíky, se vedou uvnitř skříněk nebo poza skříňky a mají celkový vnější průřez pouze 4,5 x 1,6 mm. Svítidla za zapojují do série, podle přiloženého podrobného nákresu a zvládne to každý, co jen průměrně technicky zdatný člověk. Třeba ještě počítat s napájecím zdrojem, tzv. trafem. Tento zdroj pro 3 nebo 4 svítidla má rozměry 115 x 45 x 28 mm nebo pro 2 svítidla 60 x 35 x 20 mm a proto je možné jej pouze jednoduše položit na horní skříňky. Sériové zapojení svítidel s proudovým napájením je zároveň technicky vyspělejší řešení než běžné napěťové paralelní napájení LED pásů. Proto naše svítidla svítí stejně silně, ať už je to první svítidlo u zdroje, nebo poslední, i několik metrů od zdroje. Přes každou LED prochází pouze pevně  stanovený proud, což také výrazně přispívá k delší životnosti LED.

A co když nemám vypínač na zdi, mám pouze vyvedený kabel ze zdi

I v takovém případě můžete použít tato svítidla! Zpravidla jedno Vámi vybrané svítidlo bude zároveň sloužit jako dotykový vypínač - senzor. Dotykem prstu na kovovou část tohoto vybraného svítidla se všechny svítidla buď zapnou nebo vypnou. Ne, určitě  "nedostanete ránu". Jednak se napětí na našem svítidle pohybuje maximálně do 10 voltů a hlavně používáme pouze značkové senzorické spínače a zdroje, které svou konstrukcí znemožňují úraz elektrickým proudem. Na senzor je možné změnit jedno svítidlo. Je však možné více svítidel rozdělit na skupiny, potom v každé skupině může být jedno svítidlo jako senzor.

Jiná svítidla na osvětlení pracovní plochy:
aktualizováno 28.7.2021
Návrat na obsah